Меню Закрити

Блог

Ви розпочинаєте ремонт? 3 запитання про кондиціонер

Ви розпочинаєте ремонт? 3 запитання про кондиціонер

ЧИ МОЖУ Я САМОСТІЙНО ВСТАНОВИТИ КОНДИЦІОНЕР?

Якщо мова йде про самостійну установку спліт-системи, можна. Проте є декілька “але”.

Перше, окрім звичайного інструменту який є у кожного доброго господаря (молоток, плоскогубці, викрутки, гайкові ключі, розвідні ключі, рулетка, рівень, перфоратор sds-plus, шуруповерт, болгарка тощо), потрібно мати й специфічний інструмент що включає (із зазначенням вартості): перфоратор sds-max (500-1000$), бур 40-50мм (100-200$), манометричну станцію (80-150$), вакуумний насос (150-400$) та інший “дріб’язок”: трубогиб, труборіз, вальцовку, штроборіз тощо. Інструмент специфічний і не потрібен в господарстві. Чи варто вкладатись в купівлю інструменту, вартість якого в декілька разів перевищує вартість кондиціонера?

Друге, цим інструментом потрібно вміти користуватись і мати специфічні знання і вміння. Ролики на YouTube можуть допомогти, але поки ви “наб’єте руку” багато матеріалу буде зіпсовано. А якщо ви зробите декілька фатальних помилок, то зіпсуєте й сам кондиціонер.

Третє, матеріали для встановлення спліт-системи ви не придбаєте в будівельному магазині, на базарах можна знайти, але ціна там буде вища за ту що пропонують монтажні компанії, тому це впусту витрачений час і гроші.

КОЛИ ПЛАНУВАТИ МОНТАЖ КОНДИЦІОНЕРА?

При встановленні спліт-системи, виконуються роботи по висвердлюванню отвору в зовнішній стіні, для проходження міжблочного з’єднання (мідні трубки в утеплювачі, кабель, дренажна трубка). Окрім того, частина міжблочки від внутрішнього блоку до стіни повинна бути захована, оскільки має не естетичний вигляд. Тому існує 2 варіанти монтажу:

Перший варіант (правильний). Після придбання приміщення, на етапі будівництва чи з самого початку ремонту проводиться закладка фреономагістралей. Для цього в стіні робиться штроба, в яку закладаються всі необхідні комунікації, потім штроба закривається шаром штукатурки, тоді проводять чистове оздоблення стін. Після виконання чистових робіт встановлюється внутрішній і зовнішні блоки кондиціонера.
Можна обрати будь яке місце розташування кондиціонера. Він гармонійно вписується в інтер’єр Вашої оселі. Не видно нічого зайвого.

Попередня закладки траси:

ПеревагиЗверніть увагу!
Естетика.

Всі комунікації кондиціонера заховані в стіні та не псують вигляд відремонтованого приміщення. Можливість протягання й виведення назовні траси в безпосередній близькості до зовнішнього блоку дозволить забезпечити акуратний вигляд фасаду, де встановлюється зовнішній блок спліт-системи.

Економія.

Штроба із закладеною в неї магістраллю штукатуриться або закривається оздоблювальними матеріалами під час ремонту.

Чистота.

Всі брудні, запорошені роботи по штробленню, укладанню та кріпленню фреонової траси, дренажу, кабелів відбуваються до завершення будівельних робіт, на першому етапі. На другому етапі залишаються тільки чисті роботи по навішуванню та підключенню блоків кондиціонера.

Практичність. Подальше обслуговування.

Більші можливості для вибору місця установки внутрішнього та зовнішнього блоків.

Крім того, у більшості випадків, при попередній закладці комунікацій можливо вивести злив дренажу прямо в каналізацію. Це виключає засмічення, злам і обмерзання трубки дренажу.

Ретельно підбирайте.

Під час планування системи кондиціонування дуже важливо вірно визначити потужність системи.

Уникайте помилок при плануванні.

Уважно та ретельно розплануйте місце навішування внутрішнього блоку кондиціонера з урахуванням напрямку потоку повітря, наявності перешкод потоку, розташування вікон і дверей, відстань до стелі тощо.

Можливі пошкодження магістралі.

Під час будівельних робіт можливе пошкодження фреонової труби. Якщо це станеться, витік знайти та виправити буде неможливо, оскільки магістраль вже буде захована в штробі. В такому випадку можлива лише повторна укладка нової траси.

Якщо Вам потрібно буде повісити щось на стіну вже після закінчення ремонту є ймовірність потрапити інструментом в комунікацію, приховану в ній, що призведе до виходу системи кондиціонування з ладу.

Тож завжди зберігайте схему розводки комунікацій і враховуйте її при проведенні будівництва, ремонту або робіт з декорування.

Другий варіант (вимушений, якщо у вас в приміщенні вже виконано чистову відділку, стоять меблі, живуть люди). У цьому випадку різати стіни не доцільно, оскільки пилу від болгарки чи штроборіза дуже багато і його потім майже не можливо повністю видалити. В такому випадку мідні дренажні трубки та кабель закривають пластиковим коробом, який розташовують під нахилом 3% для стоку дренажу. Це виглядає не зовсім естетично, тому при виборі місця для встановлення внутрішнього блоку кондиціонера, зазвичай, вибирають місце якомога ближче до зовнішньої стіни, щоб короб був не довгий і не пролягав через всю кімнату.

Отже, закладку магістралі під кондиціонер бажано провести на початковому етапі ремонту.

Я ПЛАНУЮ В МАЙБУТНЬОМУ КУПУВАТИ КОНДИЦІОНЕР, НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПРИ ВИБОРІ?

Найголовніше – правильно підібрати потужність спліт-системи. Для звичайних квартир це просто: вимірюєте площу приміщення й підбираєте відповідну модель. Виробники кондиціонерів пропонують стандартний модельний ряд:
7-ка у китайських чи корейських виробників(7000BTU), вона ж 20-ка у японських кондиціонерах розрахована на приміщення до 20м2;
9-ка (9000BTU), вона ж 25-ка розрахована на площу до 25м2;
12-ка (12000BTU), вона ж 35-ка на площу до 35м2; 18-ка (18000BTU), вона ж 50 у японських виробників розрахована на обслуговування приміщення до 50м2.
Більш потужні спліт системи дуже рідко встановлюються в побутових приміщеннях, тому про специфіку їх підбору ми поговоримо окремо.

Важливо звернути увагу на дизайн внутрішнього блоку, як він впишеться в ваш інтер’єр за формою, кольором і розмірами. Тут можна покластись на свій смак, або звернутись за порадою до дизайнерів інтер’єрів.

Пропонуємо прочитати: Еко-тема в архітектурі та дизайні. Що врахувати при будівництві та ремонті в 2020.

Фільтри, іонізатори та інші функції також важливі, та насправді стандартного фільтра вистачає для більшості потреб, важливіше доглядати за їх станом і вчасно чистити.

Дуже важливим аспектом при виборі кондиціонера є тип управління компресором: інверторний чи звичайний (так званий on/off).
Інверторний кондиціонер має купу важливих переваг, таких як енергоефективність (А++, А+++), спроможність працювати в режимі обігріву при більш низьких температурах (до -15-25С, в порівнянні 0-5С в звичайних), нижчий рівень шуму, більш швидкий вихід на задану потужність, більш довговічна робота компресора тощо. Недолік один, проте суттєвий – більш висока ціна, приблизно в 1,5 рази. Поважні виробники вже відмовились від звичайних спліт-систем, а китайські виробники також потроху збільшують частку інверторних моделей в своїй лінійці. Оскільки європейські країни вибирають більш енергоефективну техніку, там неінверторні системи не продаються.

Хладогент. В побутових спліт-системах використовується 3 типи фреону: R22, R410A, R32. Який вибрати? R22 азононебезпечний, вже декілька років він заборонений для використання в холодильних системах по всьому світу, обладнання на ньому з 2020 року перестали продавати й українські постачальники. Навіть для заправки старих систем складно купити цей фреон, тому він стрімко дорожчає. Отже, навіть якщо ви не переймаєтесь довкіллям, все одно слід відмовитись від нього. R32 це фреон який з’явився нещодавно, але обладнання на ньому більш ефективне, тому всі виробники поступово переходять на нього. Тому і ми рекомендуємо купувати нові кондиціонери на цьому хладоні, оскільки в майбутньому може скластися ситуація коли заправити кондиціонер фреоном R410A буде значно дорожче.

У Вас є запитання з кондиціонування Вашого приміщення? Телефонуйте нам. Це найпростішій і швидкий спосіб отримати необхідну консультацію.

Ви розпочинаєте ремонт? 3 запитання про кондиціонер +38067-656-7101, +38063-498-3531

При використанні статті посилання на сайт ventpro.com.ua є обов’язковим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *