Меню Закрити

ПРОЕКТУВАНН ВЕНТИЛЯЦІЇ БАСЕЙНУ

У будь-якій справі потрібен серйозний підхід. Будівництво закритого басейну неможливе без продуманої системи вентиляції, бо наявність грибка, підвищена вологість і мікроби здатні зіпсувати не тільки атмосферу, інтер’єр і техніку, вони негативно впливають на здоров’я людини. Так навіщо ризикувати?

ПРОЕКТУВАННЯ ВЕНТИЛЯЦІЇ БАСЕЙНУ

Правильно спроектована та реалізована система вентиляції дозволить уникнути не тільки перерахованих вище проблем, але й істотно знизити подальші витрати на ремонт або переобладнання приміщення з закритим басейном. В результаті знижується рівень конденсату, зберігається в належному стані оздоблення та сантехніка.

РОЗРАХУНОК ТА МОНТАЖ ВЕНТИЛЯЦІЇ БАСЕЙНУ В КИЕВІ

Яких важливих параметрів слід дотримуватися в процесі проектування та створення схем вентиляції? Це ми розглянемо з професійної точки зору та поділимося декількома порадами, які допоможуть нашим клієнтам.

У будівельній галузі існують стандарти (ДБН), які часто визначають не тільки розташування об’єкта, але і типи матеріалів, що використовуються. Облаштування плавального басейну не є винятком, тут потрібно враховувати не тільки температуру повітря (27-31°), а температуру води (26-29 градусів) і вологість повітря (50-65%).

ПРОЕКТУВАННЯ ВЕНТИЛЯЦІЇ БАСЕЙНУ

Проектування та монтаж вентиляційної системи бассейну проводиться заздалегідь, до повної готовності будівлі до експлуатації. У разі, якщо готове приміщення необхідно переобладнати під криту плавальну “водойму”, встановлюють осушувачі.

ПРОЕКТУВАНН ВЕНТИЛЯЦІЇ БАСЕЙНУ У КИЕВІВОЛОГІСТЬ ПРИМІЩЕННЯ

Для підтримки нормальної вологості (нормована відносна вологість 50-65%), необхідно осушення повітря спеціальними осушувачами. Але й цього не достатньо для оздоровлення повітря . Повітря в приміщенні басейну насичується продуктами дихання людини, з поверхні води виділяється хлор та інші речовини. Цю проблему вирішує хороший повітрообмін і приплив необхідної кількості свіжого повітря.

Важливу роль для створення комфортних умов відіграє відсутність протягів. Рівномірна подача повітря в робочу зону із заданою швидкістю і температурою виключає появу протягів.

ПРАВИЛЬНА ТА ПОСТІЙНА ЦИРКУЛЯЦІЯ ПОВІТРЯ

Для уникнення запотівання вікон в холодну пору року і неприємного відчуття холоду від вікон або інших найбільш охолоджених поверхонь необхідна постійна циркуляція теплого повітря і правильна його роздача . Вентиляція організовується таким чином, що сухе і підігріте повітря в першу чергу перешкоджає утворенню конденсату на поверхнях, для яких такий ризик існує.

Роздачу повітря бажано проводити знизу під вікнами, оскільки вікна є найслабшою ланкою будівельних конструкцій і мають безпосередній контакт із зовнішнім повітрям .

Витяжку необхідно робити зверху, де зазвичай збирається вологе і тепле повітря . Вологе повітря видаляється з приміщення, а заразом неприємні запахи, шкідливі домішки та продукти дихання людей.

Постійний і правильно організований повітрообмін дозволяє повністю зняти проблему утворення конденсату і створити комфорт у Вашому басейні. Від опалення можна повністю відмовитися, оскільки необхідний повітрообмін, кратністю більше 4, дозволяє зазвичай повністю покрити трансмісійні втрати при температурі припливу приблизно 40-45 º С в зимовий період. Система опалення, за бажанням замовника, проектується одночасно з вентиляцією.

Найбільш ефективний спосіб підтримки необхідного клімату і створення комфортних умов в приміщенні басейну – це облаштування припливно -витяжної вентиляції з осушенням і утилізацією тепла, що видаляється.

Автоматична система управління вентиляційної установкою самостійно ( за показниками датчиків) підбере варіант підготовки припливного повітря, подачу свіжого повітря, вирівняє температуру і вологість у приміщенні.

Правильно підібрана вентиляційна установка і правильно спроектована вентиляційна система забезпечить живе повітря і сприятливий клімат в приміщенні Вашого басейну .

Для плавальних басейнів рекомендуються такі значення робочих параметрів:

Температура води26-29 º С
Температура в приміщенні
(на 1-2 градуса вища за температуру води)
27 – 31 º С
Відносна вологість50 – 65 %
Повітрообмін на одну людину, що займається> 80 м3/час
Рухливість повітря в робочій зоні< 0.2 мс
Концентрація вільного хлору в повітрі над дзеркалом води< 0.1 мгм3

ВИБІР ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ВЕНТИЛЯЦІЇ БАСЕЙНУ

ПРОЕКТУВАННЯ ВЕНТИЛЯЦІЇ БАСЕЙНУОсушувачі конденсаційного типу – застосовуються в басейнах, де з якихось причин застосування припливно -витяжної вентиляції неможливо. Осушувач працює за принципом охолодження нижче точки роси. Забирається з приміщення вологе повітря охолоджується в випарнику ( морозилці ) холодильної машини нижче точки роси, міститься в ньому волога конденсується і відводиться в каналізацію. Осушене таким чином повітря, підігрівається в конденсаторі холодильної машини і з більш низькою вологістю і більш високою температурою, повертається в приміщення.При роботі такого осушувача з’являється надлишок тепла від процесу конденсації і роботи компресора. Тепло, що виділяється, можна використовувати для підігріву води в басейні. Недоліком таких установок є відсутність припливу свіжого повітря і перегрів приміщення.

ПРОЕКТУВАННЯ ВЕНТИЛЯЦІЇ БАСЕЙНУПрипливно -витяжна вентиляція з утилізацією тепла та осушенням приміщення басейну зовнішнім повітрям. Завдання вентиляційної установки підтримувати в приміщенні басейну задані температуру і вологість, а також забезпечити приплив свіжого повітря. Зовнішнє повітря, як правило, містить менше вологи, ніж повітря в басейні. Обсяг припливного повітря залежить від його вологості і температури ( взимку – сухий і холодний, влітку – більш вологий і теплий). Таким обміном зовнішнього повітря можна забезпечити підтримання вологості в приміщенні. Для зниження експлуатаційних витрат необхідна також ефективна система утилізації тепла повітря, що видаляється з басейну.

ПРОЕКТУВАННЯ ВЕНТИЛЯЦІЇ БАСЕЙНУКомплексні установки для вентиляції, осушення, опалення приміщень плавальних басейнів і додаткового підігріву води в басейні працюють як конденсаційні осушувачі, припливно -витяжні установки та багатоступінчасті утилізатори тепла. Виділюване з витяжного повітря явне і приховане тепло, використовується для підігріву припливного повітря і води в басейні. Продуктивність і конфігурація вентиляційної установки підбираються під розміри басейну. На заводі, при складанні вентустановки, враховуються розміри проходів для зручного пронесення в технічне приміщення. Різниця в температурних режимах в кімнатах і за вікном передбачає високий рівень теплових витрат і енергії (до 50%). Використання тільки перевіреного обладнання гарантує зменшення цих показників і знижує фінансові ризики при створенні робочого проекту.

МИ РЕКОМЕНДУЄМО:

Ми рекомендуємо до установки спеціальні рекуператори (установки на основі теплового обміну) для плавбасейнів, які здатні не тільки зменшити витрати, але і істотно вплинути на режим вмісту вологи в кімнаті. У процесі придбання слід звернути свою увагу на технічні характеристики, зокрема, на показник продуктивності.

Масштабна робота ґрунтується не тільки на навичках і досвіді, а й на факторах, які обумовлені індивідуальним підходом. Завдяки багаторічній діяльності ми вивели власну формулу успіху. Саме вона дозволяє проектувати вентиляцію для басейну без втрат для клієнта.

  • Максимально повна інформація про стан приміщення, будівельний проект, розмір площі, комунікації;
  • Використані будівельних матеріалів в конструкції;
  • Температурні режими води та повітря;
  • Розташування отворів, їх кількість;
  • Частота використання і середня кількість людей, що купаються.

 

Індивідуальний поетапний план дій виділяє нас, як компетентну команду, яка знає та любить свою роботу. Щоб отримати технічний проект вентиляції  в максимально зручні терміни, а також монтаж, який повністю відповідає проекту, телефонуйте нам. Це найпростіший і швидкий спосіб отримати необхідну консультацію.

ПРОЕКТУВАННЯ ВЕНТИЛЯЦІЇ БАСЕЙНУ +38067-656-7101, +38063-498-3531