Меню Закрити

ПРОЕКТУВАННЯ ВЕНТИЛЯЦІЇ СПОРТЗАЛУ

При виборі спортивного залу ми в основному спираємося на віддаленість від будинку, вартість клубної картки, пропоновані послуги. Але не варто забувати, що дуже важливу роль відіграє і мікроклімат, створений в приміщенні. Під час занять спортом виділяється велика кількість тепла та вологи, яку необхідно видаляти з приміщення, якщо цього не відбувається, стає душно, волого, утримується запах поту й, швидше за все, клієнт надасть перевагу іншому фітнес-центру.

Проектування вентиляції спортзалуВИМОГИ ДО ВЕНТИЛЯЦІЇ У СПОРТЗАЛАХ

Вимоги до вентиляції у спортивних і гімнастичних залах істотно вище, ніж у житлових квартирах. Активні заняття спортом, з одного боку, вимагають максимально збалансованого складу повітря в приміщенні, з іншого – швидко призводять до зниження його якості. Необхідна кратність обміну повітря в спортзалі оцінюється в 6-8 разів на годину; для порівняння в житловій кімнаті для нормального самопочуття людей, що в ній знаходяться, повітря має змінюватися 3 рази на годину. Цей показник є одним з підстав для розрахунку необхідної продуктивності встановлюється вентиляційної системи. Звичайно, вимоги до такої системи істотно залежать від інтенсивності завантаження спортзалу. Проте, факту необхідності активного вентилювання приміщень будь-якого типу це ні в якому разі не скасовує.

СПЕЦІФІЧНІ ВИМОГИ

Для спортзалів застосовуються загальнообмінні канальні системи вентиляції, оновлюють повітря у всьому приміщенні і розподіляють припливні потоки максимально рівномірно. До специфічних вимог в даному випадку відносяться стабільна температура повітря, інтенсивний повітрообмін і відсутність яких би то не було протягів. Таким чином, доцільне використання припливно-витяжних установок, обладнаних також очисними фільтрами, пристроями для обігріву припливного повітря (калорифери, системи теплоутілізаціі тощо). Або його охолодження, а також необхідної для контролю клімату автоматики.

ПРОЕКТУВАННЯ ВЕНТИЛЯЦІЇ СПОРТЗАЛУ У КИЕВІ 

Компанія “Вент Проєкт” професійно займається інженерними роботами, розробкою, впровадженням та монтажем систем вентиляції у Києві та області. Наші спеціалісти дуже ретельно підходять до кожного проєкту так забезпечують бездоганне виконання з дотриманням всіх процесів та технологічних норм. Тим паче у зобов’язання входить гарантійне обслуговування об’єкту. У нас є всі необхідні дозволи та допуски для виконання даних типів робіт. Кожен спеціаліст має відповідний сертифікат. Нам довіряють будівництво розробку й монтаж не тільки спортзалів(Atletiko, SportLife та ін.) а й кафе, ресторанів, заміських будинків, котеджів, басейнів, державних установ, складів, невеличких заводів, технічних та жилих приміщень, закладів освіти, бізнес-центрів, офісних приміщень та багато інших приміщень.

ТИПОВІ КОМПЛЕКСНІ РІШЕННЯ ВЕНТИЛЯЦІЇ СПОРТЗАЛУ У КИЕВІ

Потужність установок, розрахованих на активну вентиляцію приміщень великої площі, досить велика. Відповідно їх габарити, як правило, не дозволяють акуратно вписати такі пристрої у внутрішній інтер’єр спортивного залу. Одним з типових рішень є дахові вентиляційні установки великої потужності. Зазвичай, існує можливість об’єднувати кілька таких установок в єдину систему, керовану з терміналу та персонального комп’ютера. Такі системи здійснюють припливну та витяжну вентиляцію в різноманітних режимах в залежності від конфігурації й заданих вимог. Зокрема, може здійснюватися окремо приплив повітря або його витяжка, іноді підлягає регулюванню інтенсивність відповідних потоків, що зручно в форматі спортзалу, завантаження якого коливається залежачи від часу. Вступник повітря може очищатися від сторонніх домішок, обігріватися або охолоджуватися в залежності від пори року і можливостей конкретного пристрою. Найчастіше такі вентиляційні установки працюють в економічному режимі теплоутілізаціі (рекуперації), тобто виробляють обігрів припливного повітря за рахунок витяжної потоку.

Для досягнення оптимального мікроклімату в спортивному залі системи вентиляції можуть використовуватися в комплексі з кондиціонерами.

ПОШИРЕНІ ПОМИЛКИ ПРИ ПРОЕКТУВАННІ ВЕНТИЛЯЦІЇ СПОРТЗАЛУ

ПРОЕКТУВАННЯ ВЕНТИЛЯЦІЇ СПОРТЗАЛУ В КИЕВІ

Варто згадати поширені помилки. Наприклад, при правильно спроектованої системі вентиляції спортзалу але, коли фактична загрузка перевищує розрахункову кількість людей в спортивному залі, порушується повітрообмін, не вистачає кисню, стає душно, з’являється неприємний запах поту, який не встигає ліквідуватися. В такому випадку необхідно вносити зміни в проект, перенастроювати систему вентиляції спортивного залу, в деяких випадках замінювати обладнання. А найсерйозніша помилка – коли економлять на системах, і просто вішають побутової настінний кондиціонер. Треба розуміти, що такий кондиціонер, не здатний замінити повітря в приміщенні, він потрібен ТІЛЬКИ для охолодження повітря. Значить вологість повітря буде вищою за норму, забруднення та неприємні запахи залишаються і це найбільш помітно, коли приміщення не встигає достатньо провітритися між заняттями.

РОЗРАХУНОК ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПРОЕКТУ ВЕНТИЛЯЦІЇ СПОРТЗАЛУ

При проектуванні систем вентиляції в спортзалі враховуються його розмір, місце розташування, потенціал природної вентиляції, архітектурні особливості, плановані види спорту та фізичних навантажень. Тому кожен проект індивідуальний. Після того як проведено всі необхідні розрахунки і підібрані потрібні характеристики, робляться креслення та вибирається необхідне обладнання.

При підрахунках важливо не забути про інші, не менш важливі приміщення:

  • Роздягальні.
  • Душові кімнати.
  • Складські приміщення.
  • Кабінети тренерів.
  • Кімнати для масажу.
  • Зона відпочинку.

Тут інтенсивність повітрообміну розраховується виходячи зі стандартних нормативів.

Замовити розрахунок вентиляції Вашого спортзалу або спортшколи дуже просто та отримати технічний проект вентиляції в максимально зручні терміни, а також монтаж, який повністю відповідає проекту, телефонуйте нам. Це найпростіший і швидкий спосіб отримати необхідну консультацію.

 +380676567101, +380634983531