Меню Закрити

Блог

Вплив кондиціонерів на здоров’я: 5 поширених помилок про кондиціонери

Вплив кондиціонерів на здоров'я: 5 поширених помилок про кондиціонери

Деякі люди виступають затятими супротивниками кондиціонерів, називаючи їх небезпечними для здоров’я і навколишнього середовища. Виробники ж, навпаки, запевняють в абсолютній безпеці своїх товарів. Так хто ж прав насправді? Які існують помилки, пов’язані з кондиціонерами, і як правильно використовувати їх, щоб випадково не нашкодити своєму здоров’ю? Спробуймо розібратися!

Міф 1: “Кондиціонери викликають застуду”

Це помилкова думка. Насправді, ймовірність застуди в приміщенні з розкритими навстіж вікнами і дверима набагато вище, ніж в кімнаті, де повітря охолоджується кондиціонером. Ця помилкова думка пов’язана з тим, що кондиціонер часто використовують неправильно. Причина хвороби в даному випадку – це потік холодного повітря, а простіше кажучи –  протяг.

При правильних налаштуваннях напряму повітряного потоку і його напору, коректному розміщенні приладу в кімнаті, негативних наслідків для здоров’я людини бути не повинно. Щоб не допустити протягу слід звертати увагу на правильність монтажу кондиціонера, встановлюючи внутрішній блок таким чином, щоб струм холодного повітря був спрямований ближче до стелі. При цьому охолоджене повітря буде перемішуватися з теплим поступово, створюючи комфортний мікроклімат.

Крім того, стресом для організму є різкий перехід з теплого середовища в холодне. Тому не варто штучно влаштовувати зиму і налаштовувати кондиціонер на мінімальні температури. Радимо ставити температуру приміщення, зважуючи на температуру повітря за вікном, – вона повинна бути нижче вуличної не більш, ніж на 5 градусів. Таким чином не буде різкого перепаду температур і ризик захворіти зводиться до мінімуму.

Вплив кондиціонерів на здоров'я: 5 поширених помилок про кондиціонери

Міф 2: “Для швидкого охолодження потрібно задати найнижчу температуру”

Більшість користувачі, вмикаючи кондиціонер, бажає якомога швидше охолодити приміщення і вибирає найнижчу із запропонованих температур на пульті управління. Це також помилка. Справа в тому, що температура на пульті – це всього лише сигнал для термостата, який вимикає охолодження в момент, коли досягнута цільова температура в приміщенні.

Тобто потужність роботи приладу від встановленої на пульті температури абсолютно не залежить. Тому при включенні кондиціонера потрібно завжди встановлювати тільки ту температуру, яка потрібна, а не мінімальну.

Вплив кондиціонерів на здоров'я: 5 поширених помилок про кондиціонери

Міф 3: “Вікна повинні бути зачинені”

Прийнято вважати, що при роботі кондиціонера вікна повинні бути обов’язково герметично закриті. Дійсно, відкривати всі вікна і двері не варто, адже холодне повітря просто-напросто “втече” на вулицю. Але кондиціонери не забезпечують повного надходження свіжого повітря. Багато хто переконаний, що кондиціонер “бере” свіже повітря з вулиці, не дарма ж в ньому присутній зовнішній (розташований на вулиці) блок.

Насправді ж в зовнішньому блоці розташований компресор, де стискається холодоагент (фреон) і перетворюється в рідину. По трубці він надходить у внутрішній блок, там випаровується, охолоджуючи радіатор, і в газоподібному вигляді він йде назад в компресор. А повітря кімнати проганяється через холодний радіатор, де він і охолоджується. При цьому використовується повітря кімнати, а не свіже з вулиці. Якщо закрити абсолютно всі вікна, то концентрація вуглекислого газу в повітрі значно зросте і дихати стане важче. Крім того, потоки повітря піднімають і розсіюють пил. Тому краще залишити відкритою кватирку або періодично провітрювати кімнату. Звичайно, при цьому прилад буде споживати більше електрики, але зате повітря буде свіжим.

Проте, існують сучасні приточно-витяжні установки та центральні кондиціонери, в яких повітря, що подається та видаляється з приміщень не контактує між собою. Такі пристрої сприяють якісному провітрюванню приміщення, видаляючи насичене шкідливими речовинами і мікрочастинками повітря на вулицю і подаючи йому на зміну свіже. Це не тільки не збільшує, але і зменшує ймовірність алергій і зараження хворобами через збудників в повітрі, що особливо актуально під час епідемій.

Про особливість Вашої моделі кондиціонера варто поцікавитись у компанії, що продала та обслуговує Ваш кондиціонер.

Вплив кондиціонерів на здоров'я: 5 поширених помилок про кондиціонери

Міф 4: “Кондиціонер викликає хворобу легіонерів”

Хворобу легіонерів (або легіонельоз), викликає бактерія легіонелла (Legionella pneumophila). Захворювання протікає з вираженою інтоксикацією (високою температурою, головним болем, слабкістю), ураженням нервової системи і, головне, важкою пневмонією.

Назва цієї хвороби пов’язане з Американським легіоном – організацією, яка об’єднує учасників різних воєн, на черговому з’їзді якої в 1976 році вибухнув спалах невідомої на той час інфекції. З того часу ця хвороба асоціюється з системами кондиціонування повітря та промислового холодопостачання, а також системами водопостачання. З огляду на те, що практично кожен офіс в наш час обладнаний системою кондиціонування, масштаби можливої загрози виглядають досить переконливо, чи не так?

Проте, ця проблема можлива тільки для розгалужених централізованих систем кондиціонування повітря, де вода відстоюється певний час і контактує з повітрям, що подається в повітроводи. Часом такі системи зустрічаються в готелях. Офісні ж та домашні кондиціонери діють за іншим принципом – конденсат з них видаляється відразу (це саме він капає прямо на голови перехожих). Крім того, вода в них має дуже низьку температуру, некомфортну для розмноження легіонел.

Після декількох спалахів легіонельозу, пов’язаних з кондиціонерами, виробники серйозно поставилися до цієї проблеми. У сучасне кліматичне обладнання вбудовують спеціальні бактерицидні фільтри. Також зараз кондиціонери проходять багаторівневий контроль чистоти повітря, що подається.

Вплив кондиціонерів на здоров'я: 5 поширених помилок про кондиціонери

Міф 5:”Небезпека отруєння фреоном”

Дана помилка пов’язана з необізнаністю в конструкції сучасних кліматичних пристроїв. Фреон небезпечний для людини тільки в разі безпосереднього контакту з ним. Однак герметичність системи кондиціонування ретельно перевіряється виробниками на всіх етапах сборки кондиціонерів.

Крім того, в даний час небезпечний (не тільки для людини, але і для навколишнього середовища) фреон “R22” замінений на більш безпечний охолоджувач типу “R410A” або “R407C”.

Вплив кондиціонерів на здоров'я: 5 поширених помилок про кондиціонери

Що натомість можуть кондиціонери?

Функція іонізації повітря, яка призначена для насичення повітря негативними іонами. Завдяки цьому відбувається дезодорування повітря і насичення його великою кількістю іонізованого кисню, що сприятливо впливає на самопочуття людей, що знаходяться в приміщенні. Вважається, що при диханні негативні іони повітря передають свій заряд еритроцитів в крові людини, а ті – клітинам організму. В результаті підвищується загальний тонус організму і його опірність до несприятливих зовнішніх впливів. Зокрема, функція іонізації повітря корисна при розміщенні кондиціонера в приміщеннях, де присутня велика кількість різноманітної техніки, яка «з’їдає кисень». Крім того, функція іонізації повітря усуває неприємні запахи і допомагає усунути хвороботворні мікроби.

Функція фільтрації повітря працює для очищення приміщення від дрібного пилу та мікробів, що містяться в повітрі. Крім того, такі фільтри дозволяють очистити повітря від пилку рослин, який може бути потенційним збудником алергії, і тютюнового диму. При потраплянні пилу в кондиціонер він затримується за допомогою спеціальних фільтрів, тому їх періодично необхідно чистити або міняти.

Функція осушення повітря в кондиціонерах дозволяє знижувати вологість повітря в приміщеннях,  сприяючи додатковому комфорту. Адже в теплу пору надмірна вологість є причиною рясного потовиділення і додаткових навантажень на організм людини. Осушення повітря також перешкоджає розмноженню шкідливих мікроорганізмів, грибків і кліщів, які часто є збудниками алергії. Зайва волога забирається з повітря в приміщенні і накопичується в спеціальний резервуар, з якого, згодом, зливається через зовнішній блок або в каналізацію.

І звичайно, вже згадувана вище функція вентиляції повітря. Сучасні системи кондиціонування також дозволяють забирати повітря з приміщення і приносити в нього свіже повітря з вулиці.

Таким чином, стане кондиціонер помічником чи джерелом небезпеки для здоров’я залежить тільки про нас самих. Сучасні системи кліматизації досить безпечні, але тільки за умови правильної установки і використання.

Якщо Ви запланували покупку і установку кондиціонера, телефонуйте нам. Це найпростіший і швидший спосіб дізнатися про весь асортимент, ціну, купити кондиціонер, або замовити монтаж.

Вплив кондиціонерів на здоров'я: 5 поширених помилок про кондиціонери  +38067-656-7101, +38063-498-3531

Ваш комфорт — це робота компанії «Вент Проект»

Джерело Обозреватель

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *