Меню Закрити

Блог

Вентиляція приміщень – відповіді на запитання та міфи

Вентиляція приміщень – відповіді на запитання та міфи

Впродовж 13 років ми працюємо з замовниками, проектуємо вентиляційні системи різних за призначенням приміщень, консультуємо щодо правильної вентиляції та надаємо прості відповіді на часті запитання та міфи щодо вентиляції:

Природна вентиляція забезпечує свіже повітря

Насправді однією природною вентиляцією зазвичай не обмежуються – виняток становлять об’єкти, побудовані в благополучних з екологічної точки зору районах. У будівлях, що розташовані в містах, а тим паче недалеко від промислових підприємств і поблизу автомобільних трас, природну вентиляцію необхідно обов’язково доповнювати примусовими системами з фільтрами. В іншому випадку Ви ризикуєте отримати протилежний ефект.

Для забезпечення вентиляції досить тільки витяжних каналів

Кількість припливного повітря повинна збігатися з кількістю витяжного. Якщо ці показники не збалансовані – то вентиляція буде неефективною.

Якщо «витяжку» забезпечує основний воздуховод певного розміру, то й приточка повинна мати аналогічний за площею перетину повітропровід і навпаки.

Або, якщо в будинку природна вентиляція закладена в канал 150х150, то сумарна площа всіх нещільностей (щілин у вікнах і дверях) повинна бути дорівнює 0,022 м². Таким чином, ефективний перетин витяжки дорівнює сумі всіх отворів, нещільності, через які надходить повітря.

Вентиляція приміщень – відповіді на запитання та міфи

Це означає, що якщо всі вікна та двері закриті, то навіть при наявності витяжної каналу, вентиляція всередині приміщення здійснюватися не буде!

Якщо ж відкрити будь-яке вікно, то вентиляція буде здійснюватися тільки в кімнаті з відкритим вікном. І частково в тих приміщеннях, за якими проходить повітря до витяжних решіток.

Якщо відкрити вікна у всіх кімнатах, то ефективним перерізом стане площа відкритих вікон. Ви швидко провітрите будинок, але при цьому просто вихолонете його.

Якщо відкрити вікно (режим «мікропровітрювання»), то припливного повітря може бути недостатньо для ефективної витяжки.

Природна витяжка працює круглий рік

Природна витяжка функціонує тільки тоді, коли температура повітря на вулиці нижче температури всередині приміщення. В інших випадках вона не працює, або стає припливною.

Справа в тому, що холодне повітря важче теплого (щільність повітря змінюється в залежності від температури). Таким чином, природна вентиляція в приміщенні можлива взимку, коли температура повітря за вікном значно нижче, ніж в приміщенні. Проте, при цьому, повітря, яке поступає в приміщення, охолоджує його. А в весняний, літній та осінній період, коли температура повітря в приміщенні збігається з температурою на вулиці, природна вентиляція перестає працювати. Якщо ж на вулиці жарко, а в приміщенні прохолодно, то через витяжні канали гаряче повітря надходить в будинок, але не витягується. Як результат, в будівлі стає душно, а включення кондиціонерів – не допомагає позбутися відчуття нестачі кисню. А, наприклад, цоколі, підвали, де температура зазвичай нижче, найважче вентилювати природною витяжкою. Тому там, зазвичай, сире важке повітря, нерідко – цвіль.

Припливне повітря нагрівається самостійно

Для того щоб нагріти припливне повітря, що надходить за допомогою природної вентиляції, потрібно багато енергії. Холодне повітря, що надходить в приміщення, отримує цю енергію у людей, предметів, систем обігріву, що знаходяться в кімнаті.

Вентилятор забезпечить примусове видалення відпрацьованого повітря

Якщо поставити потужний вентилятор для витяжки, але при цьому не забезпечити постачання повітря в будинок, то вентилятор буде працювати безрезультатно.

Для того, щоб вентиляція працювала найефективніше потрібні розрахунки, які враховують особливості певного приміщення.


Для ефективної вентиляції приміщення потрібні інженерні системи, які забезпечать примусову вентиляцію, при цьому очищають повітря та зберігають тепло. Телефонуйте нам. Це найпростіший і швидкий спосіб отримати необхідну консультацію

Вентиляція приміщень – відповіді на запитання та міфи +38067-656-7101, +38063-498-3531

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *