Меню Закрити

Блог

Великий Адронний Колайдер будуть використовувати для обігріву будинків

Великий Адронний Колайдер будуть використовувати для обігріву будинків

Великий Адронний Колайдер є надважливою установкою для проведення експериментів в області вивчення елементарних частинок.

Великий Адронний Колайдер найбільший в світі прискорювач елементарних частинок, розташований в підземному тунелі під кордоном між Швейцарією і Францією. Усередині кільцеподібного тунелю знаходиться труба, по якій рухаються протони, що розігнані до близькосвітлових швидкостей. Їх рухом керують охолоджувані рідким гелієм надпровідні магніти. Вчені досліджують зіткнення частинок на високих енергіях, з яких народжується безліч нових частинок. Саме таким чином фізики довели в 2012 році існування бозона Хіггса, відкриття якого було відзначено Нобелівською премією вже наступного року.

Та нещодавно дослідники запропонували як використовувати Великий Адронний Колайдер з ще більшою користю. Причому з пошуком темної матерії або ж з іншими дослідами це ніяк не пов’язано. Область запропонованого застосування куди більш земна. З його допомогою хочуть опалювати прилеглі будинки.

Прискорювач часток споживає близько 150 мегават електричної потужності, велика частина цієї енергії використовується для охолодження обладнання.

Великий Адронний Колайдер будуть використовувати для обігріву будинків

“Безліч систем і установок (кріогеніка, електроніка, вентиляція тощо) охолоджуються з використанням води: холодна вода подається в охолоджуючий контур, а одержувана гаряча вода збирається і охолоджується в градирнях, після чого надходить назад в систему. Гаряча вода, яка покидає контур, нагрівається до 30 градусів Цельсія, що дуже корисно в контексті вторинного використання енергії “, – розповів координатор з енергетичних питань в CERN* Серж Клоде.

*CERN – Європейська організація з ядерних досліджень.

Тому було вирішено використовувати частину нагрітої води і перенаправити її на паралельний контур, який буде постачати систему опалення нового району Zone d’aménagement Concerte (ZAC). Він будується поруч з колайдером в районі Ферне-Вольтер у Франції. Згідно з проектом, район матиме відокремлену геотермальну енергетичну систему. Будинки отримуватимуть основну частину енергії від геотермальних джерел. Також тепло від промислових будівель, систем кондиціонування та навіть сонячних панелей буде збиратися і направлятися в підземну мережу трубопроводів з водою. При необхідності енергія буде підніматися на поверхню для обігріву житлових і інших приміщень. Саме до цієї мережі трубопроводів під’єднають Великий Адронний Колайдер, звідки також буде надходити гаряча вода. Очевидно, що 30 градусів для повноцінного опалення недостатньо, та наявність теплої води значно знизить витрати на її підігрів.

Внесок прискорювача частинок дозволить близько восьми тисячам майбутніх жителів поселення зменшити викиди вуглекислого газу від використання викопного палива.


Ми використовуємо розумні технології, опираючись на вимоги СНіП, особливості приміщення, ваш бюджет та побажання! Телефонуйте нам. Це найпростіший і швидкий спосіб отримати необхідну консультацію.
Великий Адронний Колайдер будуть використовувати для обігріву будинків +38067-656-7101, +38063-498-3531

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *