Меню Закрити

Блог

Припливно-витяжна система вентиляції: що це таке і як працює?

Припливно-витяжна система вентиляції

Припливно-витяжна система вентиляції: що це таке і як працює?

Припливно-витяжна вентиляція — найкраще рішення, що забезпечує свіже повітря у всьому будинку без серйозних втрат енергії. Вона допомагає позбутися від алергенів, забруднювачів, дозволяє легше дихати.

Навіщо потрібна вентиляція?

Історично склалося, що вентиляція приміщень здійснювалася природним шляхом, наприклад через щілини дверного отвору, вікон. Згодом стали з’являтися нові щільні вікна і двері, поліпшена ізоляція, сучасний сайдинг, а також герметик для кожної тріщини, де могло проходити повітря. Будинки, нарешті, стали термічно ефективними, що допомогло скоротити витрати на опалення. Однак, виникло питання, чи придатні вони для життя. Виявляється, протяги, які забирали тепло, грали важливу роль в екосистемі будинку — вони створювали випадкову систему вентиляції, а значить свіже повітря для дихання.

Припливно-витяжна система вентиляціїЖиття в будинках і квартирах генерує як вологу, так і забруднювачі. Волога виникає в результаті приготування їжі, прання, гігієнічних процедур і дихання. Надмірна конденсація може призвести до порушення конструкцій приміщення, а області підвищеної вологості також є розсадниками цвілі, грибка, пилових кліщів і бактерій. Спори цвілі й пил легко переносяться повітрям і вільно циркулюють по дому, що може викликати ряд симптомів і алергічних реакцій.

Крім надмірної вологості та біологічних забруднювачів, прилади, які працюють за принципом горіння, можуть допускати витік газів в повітря. Навіть дихання може погіршити ситуацію, коли вуглекислий газ досягає підвищеного рівня та створює затхле повітря. Крім того, якщо ваш будинок новий, то самі матеріали, з яких він зроблений, можуть виділяти випаровування, які не сприяють комфорту й хорошому здоров’ю. А в багатьох місцях є ймовірність просочування шкідливих речовин повітря від виробництв, щоі працюють неподалік.

Вентиляція приміщення відкритими вікнами?

Така вентиляція можлива, якщо ваш будинок призначений для цього. Як показує практичний досвід, площа вікон, дверей та інших вентиляційних отворів, які можуть відкриватися назовні, повинна становити від 5 відсотків площі підлоги для кожного житлового приміщення, більше для приміщень з високим навантаженням або вологістю, наприклад, кухні, ванні кімнати, вітальні або спальні. Для хорошої вентиляції, яку можна досягти різницею тиску, можна відкривати кілька вікон — наприклад, одне на верхньому поверсі північного боку, а друге, розташоване нижче, на південній стороні. При цьому, вікна, що відкриваються повністю, краще втягують повітря в будинок, ніж вікна в режимі «провітрювання».

Краще рішення для збалансованої вентиляції.

Ідеально для будинку створити припливно-витяжну систему вентиляції. Працює ця система досить просто — один вентилятор видуває з приміщення відпрацьоване повітря, інший здійснює приплив аналогічної кількості нового, свіжого. Звичайно, якщо свіже повітря холодне, його потрібно зігріти, а якщо є ймовірність потрапляння шкідливих речовин з вулиці, відфільтрувати. Оскільки вентиляційна робота ведеться безперервно, рівень вологості підтримується на необхідному рівні.

З припливно-витяжною системою вентиляції навіть в розпал спеки або сезону цвітіння, ви просто тримаєте вікна закритими та покладаєтесь на систему вентиляції, а в усьому будинку у вас свіже відфільтроване повітря.

Перш ніж приступити до установки системи вентиляції потрібно взяти до уваги ряд аспектів, планування і розташування будинку, особливості приміщень, фактори навколишнього середовища, про які слід знати, і ваші уподобання в дизайні інтер’єру. Все це враховується при складанні проєкту вентиляції вашого приміщення. Важливо пам’ятати, що кожне приміщення унікальне, тому проєкт і монтаж необхідно доручити професіоналам.

Кожна вентиляційна система, спроєктована нашою командою Вент Проект, не тільки ефективна і гармонійно вписана в інтер’єр, але і розрахована за стандартами енергоефективності, комфорту й екологічності. Крім того, ми завжди готові допомогти вам з підбором, постачанням та установкою вентиляційного обладнання.

Телефонуйте нам. Це найпростіший і швидкий спосіб отримати проєкт припливно-витяжної вентиляції вашого приміщення.

067 656 71 01, 063 498 35 31

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *