Меню Закрити

Блог

Кондиціонер або вентиляція, що вибрати?

Здорове та свіже повітря — це необхідна складова якості життя. Безсумнівно, набагато приємніше і здоровіше перебувати в приміщенні, в якому повітря в хорошому стані. В іншому випадку недостатня якість повітря, некомфортна температура і надмірна вологість можуть викликати проблеми зі здоров’ям і ризики структурних пошкоджень будівлі.

Наприклад, за даними агентства охорони навколишнього середовища США, в середньому людина отримує 72% впливу хімікатів саме вдома, а лабораторія Гарварда і Берклі визначила, що недостатня якість повітря в приміщенні — це один з факторів когнітивних порушень.

Поняття “кондиціонування” та “вентиляція” часто плутають, хоча кожна з цих систем абсолютно по-різному впливає на повітря. Як кондиціонер, так і вентиляційна система допомагають поліпшити якість повітря в приміщенні, але завдання, які вони вирішують, сильно відрізняються. У чому ж відмінність і що слід враховувати?

Простими словами кондиціонування забезпечує та підтримує максимально комфортну температуру в приміщенні цілий рік. Ефективна система кондиціонування повітря — це ідеальне рішення для управління мікрокліматом, яке відмінно підходить для обігріву та охолодження вашого будинку або офісу. При регулярному обслуговуванні кондиціонерів, вони досить ефективно фільтрують повітря, очищаючи його від пилу. Водночас кондиціонер не подає свіже і не видаляє використане повітря.

Вентиляція ж означає те, що використане і брудне повітря в приміщенні видаляється і замінюється новим, свіжим і багатим киснем повітрям. Крім того, вентиляційні системи можуть виконувати додаткові функції, такі як підігрів повітря, що надходить з вулиці, а також його фільтрацію для усунення забруднення на вході. Саме завдяки вентиляції нам легше і здоровіше дихати в приміщенні. До того ж правильна вентиляційна система підтримує в хорошому стані конструкції будівлі.

Кондиціонери можуть бути реалізовані автономними блоками для охолодження / нагрівання та осушення повітря або інтегровані з системою вентиляції приміщення.

вентиляуція або кондиційонуванняКондиціонери бувають стаціонарні та переносні. Як і багато іншого обладнання, вони діляться на групи по продуктивності для різних типів приміщення, в якому вони будуть встановлені — житлове, комерційне, промислове тощо. Встановлювати кондиціонер краще під час ремонту, а конкретно на його початковому етапі, але можливий максимально акуратний монтаж кондиціонера в будь-який момент.

Система вентиляції зазвичай проєктується й реалізується при будівельних або ремонтних роботах.

Існують чотири визнані вентиляційні системи:

  • Природна вентиляція. При проєктуванні такої системи здійснюється природна витяжка використаного і подача свіжого повітря.
  • Припливна вентиляція — природна витяжка, а подача повітря механічна.
  • Витяжна вентиляція — природна подача, механічна витяжка.
  • Припливно-витяжна вентиляція — механічна витяжка і механічна подача повітря.

Кожна з цих вентиляційних систем має свої переваги. При виборі необхідно враховувати специфіку використання, особливість приміщення, розташування будівлі, наявність перешкод для потоку повітря, речовин в зовнішньому повітрі, що забруднюють повітря, а також відповідність чинним нормам вентиляції. Найбільш ефективною є припливно-витяжна вентиляційна система.

Обидві системи, кондиціонування повітря і вентиляції, роблять значний внесок у якість повітря всередині приміщень. Тому при виборі, що встановити систему вентиляції чи кондиціонування, важливо пам’ятати, що вони виконують абсолютно різні завдання й ідеально взаємодоповнюють, але не дублюють один одного.

Телефонуйте нам. Це найпростіший і швидкий спосіб отримати необхідну консультацію про вентиляцію та кондиціонування вашого приміщення.

Кондиціонер або вентиляція, що вибрати? +38067-656-7101, +38063-498-3531