Меню Закрити

Блог

Природна вентиляція повітря для зеленого будівництва

Природна вентиляція повітря для зеленого будівництва

Природна вентиляція – що це?

Природна вентиляція повітря діє внаслідок процесу подачі та видалення повітря через внутрішній простір природними засобами, тобто без використання вентилятора або іншої механічної системи. Він використовує зовнішній потік повітря, викликаний різницею тиску між будівлею та навколишнім середовищем для забезпечення вентиляції та охолодження в приміщеннях.

Чому це важливо?

Використання природної вентиляції під час проектування будівлі дозволяє зменшити енергоспоживання, витрати при будівництві та експлуатаційні витрати. Крім того, це просто необхідно для підтримання якості повітря.

Як забезпечити?

 • Необхідно збільшити подачу повітря, забезпечуючи відсутність зовнішніх перешкод (наприклад рослинних, або штучних об’єктів), а також усередині будівлі (меблів, внутрішніх перегородок), які можуть перешкоджати вхідним та вихідним повітряним отворам.
 • Кімнати повинні мати вхідні та вихідні отвори, розташовані в протилежних зонах тиску. Це може включати отвори на навітряних і підвітряних стінах або на навітряних стінах та даху.
 • В усіх зайнятих приміщеннях має бути принаймні одне робоче вікно для контролю потоку.
 • Вхідні отвори повинні постачати повітря в місці, розташованому низько в приміщенні. Канали повинні розташовуватися по всій кімнаті та на більш високому рівні.
 • Довгий фасад будівлі та більшість отворів повинні бути спрямовані так, щоб навітряна стіна була перпендикулярною до літнього вітру.
 • Використовуйте мансардні вікна або гребні вентиляційних отворів. Вони дуже бажані для теплового комфорту в будинках вночі, щоб випустити нагріте, тепле повітря, яке піднімається, та дозволяють виділяти тепло в холод. Це також може бути хорошим виходом для вітрової вентиляції.
 • Необхідно принаймні 3м резерву від підлоги до стелі.
 • Зони вікон не потрібно завищувати, а необхідно захистити зовнішніми затіненими пристроями.
 • Знизити можливість нагрівання стін від сонця шляхом використання світлих будівельних матеріалів.
 • Використовувати дерева/чагарники для забезпечення затінення та випарного охолодження, трави та ґрунтові покриття для підтримання низької температури на землі, а ставки та фонтани – для посилення випарного охолодження.
 • Внутрішнє завантаження приміщення повинно бути низьким.

Більшість з наведених вище засобів полягає в збільшенні потоку повітря або зниженні теплового приросту, так що природна вентиляція може ефективно охолоджувати простір у будівлі. А механічні системи охолодження та вентиляції будуть використовуватися лише для доповнення природної вентиляції, оскільки зниження тепловіддачі потребуватиме менше потоку повітря для видалення тепла.

Проектування системи вентиляції

Щоб побудувати більш надійну, а також економічно та енергоефективну систему вентиляції, необхідно визначити можливі обмеження будівництва та, враховуючи їх, використовувати згадані вище стратегії проектування, інтегруючи їх у проект будівлі.

Обмеження можуть включати – тип будівлі, середовище місцевості, клімат, необхідні будівельні нормативи, інструкції тощо.

Тип будівлі зазвичай означає заповнюваність, просторову орієнтацію будівлі, форму, а також можливість розташування отворів, їх обсяг та розмір. Місцеве середовище диктує переважний напрямок вітру, середню швидкість, місцеву якість повітря, топографію та навколишні споруди. Клімат визначає температуру та вологість. І нарешті, будівельні норми стосуються правил та стандартів або інструкцій. Вимоги до обсягів вентиляції також визначає концентрація забруднюючих речовин, обсяги вироблення тепла та зміни температури повітря.

Знаючи ці показники, проектувальник визначає розміри вентиляторів, отворів та повітряних каналів.

Компанія “Вент Проект” використовує потенціал природної вентиляції в оптимізації проектів. Телефонуйте нам. Це найпростіший і швидкий спосіб отримати необхідну консультацію.
Природна вентиляція повітря для зеленого будівництва  +38067-656-7101, +38063-498-3531

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *