Меню Закрити

Блог

ВРУ підтримала законопроект про енергоефективність будівель

ВРУ підтримала законопроект про енергоефективність будівель

Верховна Рада України підтримала в другому читанні законопроект №4941-д “Про енергетичну ефективність будівель”. Документ підтримали 259 нардепів.

Так, метою законопроекту є визначення правових, економічних та організаційних основ діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель, створення умов для раціонального споживання в них енергетичних ресурсів. У законі, зокрема, визначаються:

основні принципи державної політики та інформаційного забезпечення в сфері енергетичної ефективності будівель;

організаційно-правові основи сертифікації енергетичної ефективності будівель;

особливості здійснення обстеження систем опалення та кондиціонування будівель;

основні енергоефективні заходи в будівлях і механізми їх фінансування;

загальні принципи професійної діяльності в сфері енергетичної ефективності будівель.

Також встановлюються нормативно-правові засади здійснення незалежного моніторингу сертифікатів енергетичної ефективності будівель та звітів про результати обстеження систем опалення та кондиціонування будівель; особливості розробки національних планів по збільшенню кількості будівель з близьким до нульового рівня споживання енергії; відповідальність за порушення законодавства в сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель. Передбачається введення обов’язкової сертифікації енергоефективності для об’єктів будівництва. При цьому, положення закону про обов’язкову сертифікацію не поширюватимуться на об’єкти культурної спадщини, будівлі промислового призначення та нежитлові приміщення сільськогосподарського призначення з низьким рівнем енергоспоживання, культові споруди (наприклад церкви), тимчасові споруди, в тому числі призначені для здійснення підприємницької діяльності, а також на окремо розташовані будинки з опалювальною площею менше 50 кв. м.

Сертифікація буде проводитися на договірних засадах з метою визначення фактичних показників енергоефективності будівель і оцінки їх відповідності мінімальним вимогам до енергоефективності, які будуть встановлюватися Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
Мінімальні вимоги до енергоефективності будівель будуть переглядатися раз в 5 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *