Меню Закрити

Блог

Вологе чи сухе повітря – що легше? Одне із найцікавіших запитань термодинаміки

Вологе чи сухе повітря - що легше? Одне із найцікавіших запитань термодинаміки

Одне із найцікавіших запитань термодинаміки – яке повітря легше, вологе або сухе. Вода, вочевидь, важча за повітря, але чому тоді вологе повітря легше сухого?

Відповідь криється в агрегатному стані води. Вода в рідкому стані важча за повітря. Щільність води в нормальному стані становить близько 1000кг/м.куб , а щільність повітря – близько 1,2 кг/м.куб, отже один і той самий об’єм води при тому ж тиску в 830 разів важчий за повітря.

Однак в газоподібному стані становище змінюється. Водяна пара легше повітря. Щільність водяної пари становить всього 0,72кг/м.куб, що майже в 1,7 рази легше за повітря. Цей же висновок випливає зі співвідношення молярних мас молекул води та повітря. Молярна маса води (H2O) становить 18г/моль, а повітря (в середньому, 25% кисню (O2) з молярною масою 32г/моль і 75% азоту (N2) з молярною масою 28г/моль) – 29г/моль.

Вологе повітря являє собою суміш газів – сухого повітря та водяної пари. З огляду на те, що щільність сухого повітря становить 1,2 кг/м.куб, а щільність водяної пари – 0,72 кг/м.куб , стає очевидним, що вологе повітря легше сухого.

У системах вентиляції цей факт відіграє велику роль.

Саме через те, що вологе повітря легше сухого, витяжку з приміщень, де знаходяться люди, краще робити у верхній зоні приміщення – під стелею.

Волога, яку виділяє людина через дихання та потовиділення, випаровується повітрям, зволожуючи його. Відпрацьоване вологе повітря зосереджується у верхній зоні. Отже, витяжка відпрацьованого повітря повинна відбуватися з верхньої зони.

Цей же фактор враховується при вентиляції басейнів. Дзеркало води поступово випаровується, а вологе повітря накопичується під стелею (дахом) басейну.
Саме з верхньої зони басейну і здійснюється витяжка повітря.

Компанія “Вент Проект” розробить для Вас проект вентиляції басейну. Телефонуйте нам. Це найпростіший і швидкий спосіб отримати необхідну консультацію.
Вчені довели неефективність кімнатних рослин для поліпшення якості повітря приміщень +38067-656-7101+38063-498-3531

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *