Меню Закрити

Блог

Вентиляційні решітки для чого потрібні, які бувають та що потрібно врахувати при виборі

Вентиляційні решітки для чого потрібні, які бувають та що потрібно врахувати при виборі

У плануванні систем вентиляції кожен елемент відіграє певну роль і немає незначних елементів. Якість, ефективність та правильна робота вентиляції приміщення залежить, в тому числі,  від того яку решітку для вентиляції було обрано і встановлено.

Отже, вентиляційна решітка – важлива частина системи вентиляції. Які основні функцій вона виконує?

  • Зовнішня решітка захищає повітроводи та вентиляційне обладнання від тварин, комах, листя та іншого сміття, який може потрапити зовні.
  • Надає отвору на вході і виході естетичний вигляд.
  • Розподіляє і направляє потоки повітря так, щоб вентиляційна система повноцінно функціонувала.

Як обрати вентиляційну решітку, яка буде підходити для ваших потреб?

Перш за все треба розуміти де буде встановлена решітка. За місцем встановлення та способом установки ці елементи можна розділити на такі основні типи:

  • Внутрішні. Їх назва одразу говорить про те, що вони встановлюються всередині приміщень. Функція таких решіток – направляти повітряні потоки. Крім того, вони служать своєрідними елементами декору, що додають естетичний вигляд вентиляційним отворам. Залежно від місця установки, решітки можуть бути – настінні, стельові або підлогові.  Якщо говорити про форму, то такі решітки найчастіше роблять прямокутними або квадратними. Існують також круглі моделі. Для того щоб змінювати обсяг і напрямок потоку повітря, передбачені спеціальні жалюзі. Вони можуть бути вертикальними і горизонтальними, рухливими і нерухомими. Всередині приміщень також використовують дифузори, які виконують аналогічні функції, проте мають деякі вдімінності. Де і коли застосовувати вентиляційні решітки, а де потрібні дифузори ми розглянемо в наступній публікації.
  • Зовнішні. Головна їх функція – захищати систему вентиляції від проникнення сміття, тварин і комах. Так як вони розташовуються зовні будівлі, вони перебувають в несприятливих умовах. Перепад температур, сонячні промені, дощ, сніг, механічні пошкодження – все це впливає на зовнішні решітки. Тому матеріал, з якого вони виготовляються повинен переносити всі ці умови. З усіх металів ідеальним варіантом будуть алюмінієві вироби, так як вони міцні, легкі і не піддаються корозії. Форма у таких решіток може бути як квадратна, так і кругла, в залежності від форми воздуховода. Обов’язковий елемент – жалюзі, які захищають повітропровід. Щоб в зимовий період решітки не замерзали, може бути встановлена ​​система підігріву.
  • Переточні. Вони потрібні для того, щоб забезпечувати вільне переміщення повітря з кімнати в кімнату. Монтуються такі решітки в нижній частині стіни або дверей.

За функціоналом решітки та дифузори поділяються на:

  • Припливні. Призначені для подачі свіжого повітря в приміщення.
  • Витяжні. Призначаються для видалення повітря назовні.
  • Припливно-витяжні виконують обидві задачі – подача свіжого та видалення відпрацьованого повітря.

З якого матеріалу виготовлені решітки?

Вентиляційні решітки бувають пластмасові та алюмінієві. Представлені і дерев’яні вентиляційні решітки, проте вони недешеві та вимагають регулярних обробок спеціальними речовинами.

Пластмасові вентиляційні решітки виробляють з полістиролу або поліхлорвінілу, встановлюються тільки всередині приміщення на стелі, стіни, двері.

Зверніть увагу! Мінус пластмасових решіток в тому, що з плином часу вони будуть жовтіти або вицвітати.

Алюмінієві фасадні вентиляційні решітки багатьма експертами визнані найбільш довговічними. Вони мають високі характеристики міцності. На таких решітках не утворюється корозія, вони не бояться механічних пошкоджень, характеризуються пожежобезпечністю – стійкі до займання, на них не впливають різкі перепади температур, тому їх можна та потрібно встановлювати як всередині так і ззовні приміщень, тривалість експлуатації становить від 10 років і більше. При сприятливих умовах можна розраховувати на 30 і навіть 50 років.

Як вписати вентиляційну решітку в інтер’єр?

Саме для того, щоб замовник вибрав виріб, який вдало впишеться в інтер’єр компанія “Вент Проект” пропонує виготовлення на замовлення алюмінієвих решіток будь-якого розміру та кольору. Покраска вентиляційних решіток відбувається порошковою фарбою. Дана фарба захищає решітки від корозії та впливу прямих сонячних променів.

Компанія “Вент Проект” гарантує високу якість і стабільні терміни виготовлення вентиляційних решіток (12 робочих днів). Відправка по Україні, заміри та монтаж, а також можливість виготовлення додаткових елементів до решіток таких як адаптори (пленум-бокси) дроссель-клапани та інше.  Перейдіть в магазин>> щоб замовити решітку, або телефонуйте нам. Це найпростіший і швидкий спосіб отримати необхідну консультацію.
Вентиляційні решітки для чого потрібні, які бувають та що потрібно врахувати при виборі  +38067-656-7101, +38063-498-3531

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *