Меню Закрити

Блог

Як працюють повітроводи

як працюють повітроводиПовітроводи — це трубопроводи, які використовуються в системах опалення, вентиляції та кондиціонування повітря (ОВК) для доставлення повітря в приміщення і повернення тієї ж кількості повітря. Повітроводи є основним компонентом кожної системи опалення, вентиляції та кондиціонування повітря. Повітря в повітроводи може подаватися як природним шляхом, так і механічним за допомогою вентиляторів, його можна очистити, підігрівати або охолоджувати. У цій статті пропонуємо розглянути всі, що вам потрібно знати про повітроводи — їх основних частинах, принципах роботи та способах їх заміни.

Матеріали, з яких виробляють повітроводи:

  • Оцинкована сталь. Це один з найбільш часто використовуваних матеріалів для виготовлення повітропроводів, оскільки він має цинкове покриття, яке допомагає запобігти процесу іржавіння і дорогим витратам на фарбування. Для ізоляції повітроводи або облицьовані, або обгорнуті скловолокном.
  • Алюміній. Його перевага легкість і, отже, простота в установці.
  • ПВХ. Використовують в основному в побутових системах вентиляції. Переваги — вартість, і як в алюмінії легкість і простота монтажу.
  • Скловолоконні повітроводи. Це повітроводи з листового металу з внутрішнім і зовнішнім облицюванням. Їх часто використовують в комерційних приміщеннях, оскільки вони допомагають знизити рівень шуму.
  • Текстиль. Тканинні повітропроводи монтують на припливну частину й використовують, в основному, в тимчасових конструкціях.
  • Гнучкі повітроводи. Мають форму труби та зазвичай являють собою котушку з дроту, покриту гнучким пластиком і оточену ізоляцією. Цей вид повітропроводів ідеальний для місць, де важко встановити жорсткі повітроводи.

Як працює система повітроводів

Як зазначено вище, повітроводи — це компоненти, що становлять систему опалення, вентиляції та кондиціонування, які регулюють потоки повітря.

Компонентів системи повітропроводів велика кількість. Це прямі — прямокутні, круглі й овальні повітроводи, відводи, врізки, заглушки, демпфери та інші елементи з розміром перетину, від якого залежить швидкість руху повітря. При правильному герметичному з’єднанні цих частин в єдину систему повинна вирішуватися головне задача — забезпечити розрахунковий повітрообмін в приміщенні. Для забезпечення виконання цього завдання обов’язково проводиться попереднє проєктування системи ОВК, в процесі якого визначається розрахунковий повітрообмін конкретного приміщення, конструкція системи, матеріал, розмір перетину і режим роботи пристроїв.

Можна порівняти повітроводи з артеріями в людському організмі — поки артерії функціонують нормально та чисті, організм може отримувати необхідний йому кисень, дозволяючи всім органам функціонувати правильно. З іншого боку, якщо артерії не виконують свою функцію повною мірою, починають розвиватися всілякі проблеми.

Те ж саме і з повітроводами — поки вони чисті та правильно працюють, повітря, яке циркулює в вашому приміщенні, буде безпечним і здоровим. Коли повітроводи забиваються — це призводить до перевантаження системи через дуже короткий проміжок часу, більші рахунки за опалення та охолодження. Крім того, брудні повітроводи можуть поширювати пил, пилок, бруд, мікроби, цвіль і багато іншого по всьому приміщенню. Тому необхідно планово очищати повітроводи, щоб підвищити ефективність системи опалення, вентиляції та кондиціонування повітря. Частота чищення повітропроводів залежить від функціонального призначення приміщення, інтенсивності навантаження місця розташування.

Компанія «Вент Проект» є виробником повітроводів. Також ми пропонуємо комплексне рішення — проєкт вентиляції, виробництво і постачання вентиляційного обладнання та монтаж системи вентиляції для будь-якого приміщення.

Телефонуйте нам. Це найпростіший і швидкий спосіб отримати необхідну консультацію та зробити замовлення

067 656 71 01, 063 498 35 31